Shoei Gt Air Motosiklet Kaskı

Shoei Gt Air Motosiklet Kaskı

Yaklaşık 60 yıldır motosiklet yarışçılarına özel tasarım kask modelleri üreten Shoei’nin üstün teknolojisi ve kalite anlayışı günlük motosiklet kullanıcıları için bir araya geliyor ve birbirinden şık modeller sunuyor. Bir motosiklet sürücüsünün kaza anında normal bir araç sürücüsüne oranla yaralanma riskinin çok daha fazla olması motosiklet sürücülerinin arttırılmış güvenlik önlemlerine sahip olmaları gerektiğini gösteriyor. Motosiklet kaskı kullanımı kaza anında meydana gelen ölümcül darbelerin %42 oranında azaltarak, motosiklet sürücüsü için hayati önem taşıyan bir güvenlik sunuyor. Bu güvenliğin maksimum verimle sunulabilmesi için de motosiklet kasklarının tasarımında dikkat edilmesi gereken belirli standartlar bulunuyor. Shoei uzun yıllardır biriktirmiş olduğu deneyimini en güvenilir ve kullanışlı kaskları üretmek için kullanıyor.

Shoei GT Air, tam kapalı tasarımı ile en güvenilir motosiklet kaskı modelleri arasında yerini almayı başarıyor. Motosiklet kaskının en üst düzey verimle güvenlik sağlaması için tam kapalı olması ya da açık alanları destekleyen materyal tasarımlara sahip olması gerekiyor. Tam kapalı, güneş vizörlü Shoei GT Air tasarımında önemli güvenlik bileşenleri hem malzeme kalitesi hem de tasarım açısından ön plana çıkıyor. GT Air’in kabuk yapısı, yani darbenin ilk olarak uygulandığı alan olan tabaka organik lifler ve fiberglas ile birleştiği için hafif ama darbeye dayanıklı bir tasarım sunuyor. Oldukça hafif bir tasarıma sahip olan 3 kabuklu kaskın 4 parçalı EPS astara sahip olması da darbe emilimini ve havalandırmayı arttıran özellikleri arasında yer alıyor. XS’den başlayan ve XXL’a kadar devam eden ve herkese uyum sağlayacak beden ölçülerine sahip olan kaskın tasarımı sayesinde baş bölgesinde tam koruma elde ediliyor. Hızlı sürüş anından boyun bölgesinde oluşacak basıncı azaltan spoyler, tek elle açılıp kapanabilen güneşlik sürüş anında konfor ve ekstra güvenlik sunuyor. UV ışınlarını engelleyen güneşliğin çizilmeye karşı dayanıklı camı uzun süre kullanım imkanı sağlar.

En kaliteli ve güvenilir motosiklet ekipmanlarını bir araya getiren motosikletaksesuarlari.com, sürüş güvenliğini ön planda tutan motosiklet kask modellerini ve SHARP testinden 3 yıldız alan Shoei GT-Air’i motosiklet severlerin beğenisine sunuyor.

 

Bir Cevap Yazın