Motosiklet Aksesuar Çeşitleri

Motosiklet Aksesuar Çeşitleri

Motosikletin Vazgeçilmezleri

1860 yılında üretilen ilk pedallı bisiklet ile motosikletin temelleri atıldı. Amerika Birleşik Devletleri’nden Slyvester Roper 1869 yılında buhar motorlu motosikletin prototipini yaptı. 1893 yılında ise beş silindirli bir motor bisiklet tekerleğine takılarak bugün kullanılan motosikletlerin temeli atıldı. Motosikletlerin seri üretime geçmesi ve farklı modellerinin oluşması biraz zaman aldı. Motosiklet sürücüsünün tercihine göre farklı sürüş tiplerinde motosiklet modelleri bulunuyor. Aynı motosiklette hem spor hem de gezi sürüş hissi elde edilebiliyor.

Motosiklet aksesuar çeşitleri de farklı motosikletlerin ortaya çıkması ile artış gösterdi. Motor ekipmanları motosiklet sürücülerinin kişisel veya motosikletleri ile ilgili ihtiyaçlarını karşılamak için oldukça geniş bir yelpazede sunuluyor. Güvenlik ve sürüş hakimiyetini arttırmak için üretilen aksesuarların yanı sıra kişisel zevkleri ve konforu ön plana çıkaran ürünlerde bulunuyor.

Kişiye Özel Motosiklet Aksesuar Çeşitleri

Motosiklet sürücülerinin kullandığı aksesuarlar güvenlik açısından büyük önem taşıyor. Yasalarla zorunlu tutulan kask kullanımından kaza anından hayati önem taşıyan koruyucu kıyafetlere kadar tüm kişiye özel motosiklet aksesuar ürünleri vazgeçilmemesi gerekenler arasında yer alıyor. Koruyucu kıyafet, yağmurluk, sırtlık, bellik, maske, içlik gibi pek çok ürün motosiklet sürücüsünü kaza ya da sürüş anında koruyor. Koruyucu motosiklet aksesuar çeşitleri tekstil ve zırh olarak ikiye ayrılıyor. Ceket, eldiven, pantolon, bot, yağmurluk, içlik, maske gibi koruyucu ekipmanlar tekstil aksesuarlar arasında yer alıyor. Sırtlık, bellik, balaklava, dizlik gibi motosiklet ekipmanları zırhlı aksesuarlar arasında yer alıyor.

Hem tekstil hem zırhlı ürünler motosiklet sürücülerinin güvenliğini sağladıkları için bir dizi teste tabii tutuluyor. Motosiklet kasklarının standartları S.H.A.R.P, DOT, SNEL gibi farklı otorite olmuş kuruluşların testleri ile belirleniyor. En genel kalite standart ibaresi ise ECE 22.05 ile ölçülüyor. Pantolon, mont, eldiven gibi tekstil ürünlerinde EN 13595-1 standardı ürünlerin koruyuculuğunun garantiliyor. Bu standartlar motosiklet botları için EN 13634:2002 ile ifade ediliyor. Söz konusu koruyucu zırhların girmiş olduğu testler olduğunda standartlar zırhları ikiye ayrılıyor. Sırt ve omurga bölgesine koruma sağlayan zırhlar diğer zırhlı koruyuculardan ayrı olarak EN-1621-2 standardına sahip oluyor. Sırt ve omurga bölgesinin dışında kalan koruyucular ise EN – 1621 – 2 ibaresi taşıyor. Tüm zırhlı koruyucularda CE ibaresi ürünün Avrupa Birliği Standartları’nda olduğunu belirtiyor. Kişisel motosiklet aksesuarları asfalt ile temas halinde yanma, sürtünme, sürüş hakimiyetini kaybetme ya da olası bir kazada vücudun alacağı darbeleri absorbe etme amaçlı kullanılıyor.

Araca Özel Motosiklet Aksesuar Çeşitleri

Daha konforlu bir sürüş, yüksek sürüş hakimiyeti ve modifiye için pek çok motosiklet aksesuar çeşitleri bulunuyor. Motosiklet sürücülerinin araçlarına daha kendilerine özel bir hale getirmeleri için farklı motor ekipmanları üretiliyor. Motosikletlere uygun egzoz değişiklikleri aracın havasını tamamen değiştirirken, gidon yükseltme aksesuarları ile farklı sürüş pozisyonları elde ediliyor. Kullanım zorunluluğu olan motosiklet aynaları içinse gidona, kaska veya gözlüğe takılan farklı modeller ile kişisel kullanım rahatlığı ön plana çıkıyor. Motosikletin havasını kolaylıkla değiştirebilen sticker, çanta gibi aksesuarlar ile küçük çaplı modifiye uygulamaları ortaya çıkıyor. Branda, kilit gibi güvenlik aksesuarları da motosikleti hem hırsızlığa hem de dış etmenlere karşı koruyarak değerinde kalmasını sağlıyor.

Motosikletaksesuarları.com motosiklet aksesuar ürün yelpazesinde sunduğu ürünler ve güvenilir markalar ile ön plana çıkıyor. Alışveriş deneyimini farklı bir konfor ile sunan sitemiz en iyi fiyat, en memnun müşteri, en hızlı teslimat ve en geniş ürün yelpazesi standartları ile hizmet veriyor. Kapıda ödeme, kredi kartına taksit, 200 TL ve üzeri ücretsiz kargo avantajları ile tüm motosiklet aksesuarları kapınıza geliyor.

Bir Cevap Yazın