8d853b72df69b05f4b0b9a31eddff0fd

Kasksız gezmemek için 7 neden

Kasksız gezenlerin kaza halinde neler yaşadığını ve hastanelerde ölüm halinde sigortadan faydalanamadıklarını biliyoruz. Bu asıl nedenlerden en önemlisi fakat sayacağımız 7 neden kaza geçirmeseniz bile başınıza gelebilecekleri size hatırlatmak için tavsiye niteliğindedir.

1. Yolun sağ tarafında ve sol tarafında kum, çakıl lastik parçaları veya kaporta parçaları gibi artıklar bulunur, öndeki aracın bu bölgeye adım attığında kaldırdığı ve size doğru fırlattığı bu parçacıklar gözünüze, başınıza çarptığında kaza geçirmişten daha kötü olmanız işten bile değildir.

2. Soğuktan koruduğunu söylemeye gerek bile yok, yüz felci vakalarının büyük kısmı aşırı soğuk halinde yaşanmaktadır. Kasksız tamamen korunmasız kalırsınız.

3. Kask olmazsa boyun kısmından giren rüzgar sizi kolaylıkla hasta edecektir. Göğüs kısmında toplanan kanın soğuması sizin bronşit, grip, zatureye kadar giden hastalıklara yakalanmanıza neden olacaktır.

4. Kazaların çoğu yakın bir yere giderken kask takmaya gerek yok diyenlerin başına gelmektedir.

5. Çarpışma halinde kafadan alanın darbelerin etkisini azaltmak için mutlaka takılmalıdır.

6. Görüşünüzü kaybetmenize neden olabilecek soğuk ve rüzgarın neden olacağı göz yaşını engellemek için mutlaka kask takılmalıdır.

7. Rüzgardan dolayı oluşacak sarsıntı etkisini azaltmak ve boyun ağrısını yaşamamak için mutlaka kask takın.

Sitemizdeki kasklara linkten bakabilirsiniz.

https://www.motosikletaksesuarlari.com/Kapali-Kasklar