tumblr_o52i4hmDLO1scotfso1_540

Bu bilgiler hiçbir yerde yok: Ufkunuzu İki Kat Değil 5 Kat Açacak 5 Bilgi

1. Dönmek istediğiniz viraja gelirken viraja kaçla yaklaşmalıyım diye soru soranlar var, bunu düşündüren bir şey aklınıza geldiğinde, düşündüğünüzün yarı hızı ile girmeniz gerektiğini, dönüşte değişebilecek eğime göre gaz azaltmanız gerektiğini bilmeniz yeterlidir

2. Akan trafikte ileri doğru giden araçların yarattığı görüntü, yandan tehlike gelmeyecekmiş hissi yaratır, bu boşluk hissi bizi çabuk yakalar ve hızlı geçersek kimse bize çarpamayacakmış gibi gelir. Bu yüzden motorunuzun önüne doğru eğildiğinizde yandan gelen araçları görmemiz zorlaşacaktır, olabildikçe dik durmak akan trafik içinde yandan gelecek tehlikelere karşı kolay kaçabilmenizi kolaylaştıracaktır.

3. Bakış açısını artırmak kaskınızı kafanıza tam oturtun ve eğer trafik sıkışıksa kask camınızı açın, kapalı cam yandan gelecek tehlikelerde az da olsa bulanık görmenize neden olabilir. Bunun çoğunlukla nedeni kirli kask ve soğuktur. Yazın yan bakışlar daha açık olacaktır ama kask kirliliği bakidir.

4. Tekerlekler ısınmadan girdiğiniz her dönüş ve yatış açısı, ani fren gibi hareketler sakıncalıdır. Çünkü asfalta istediğiniz kadar yapışmayacaktır. Ani hareketlerde sizi yolda bırakabilir. Yani kaza yaptırabilir. Bazı lastikler çabuk bazıları uzun zamanda ısınmaktadır. Lastik özelliklerine başka konuda değineceğiz.

5. Yağmur yağmaya başladığında belirli süre sonra o yağmur bacak aranıza doğru toplanarak ve sizi daha fazla ıslatacaktır. Çantanızda taşıdığınız basit bir plastik çöp poşetini bacaklarınızın üstüne koyarsanız, yağmur bacaklarınızın yanından aşağıya doğru akacaktır.

Bir Cevap Yazın