S1000RR_ProductPage_LightboxBig_1920x1080_03

Başlangıç için en iyi motosiklet nedir?

En çok sorulan sorulardan birisini kolayca cevaplayalım. İyi bir motosiklet almak ve hiç sorunsuz binmek gerçekten en çok istenen şey fakat bu aslında en zorudur.

  1. Almak istediğiniz motosikleti ikinci el olarak seçin.
  2. Alıp kaza yapsanızda üzülmeyeceğiniz bir model olsun, o yüzden ikinci el ile başlayın
  3. Servis ve bakım maliyeti ucuz olsun
  4. Yola gidince sizi üzmesin
  5. hata yaparsanız veya kaza yapmanıza neden olurlarsa, üzüntünüz fazla olmasın

Şimdi bu hangi motoru seçeceğinizi size tam olarak anlatmamış olabilir. 125cc seçin, vitesli seçecekseniz özel hoca tutun ve kısada olsa en az 5 saat eğitim alın. Aslından 10 saat kadar eğitimden aşağıya trafiğe çıkmak zor. Ama düşününce trafikte binlerce farklı durumla karşılaşacaksınız ve ne kadar eğitimde alsanız trafik içinde güvenli sürüş gerçekten zor.

125cc’lik herhangi bir naked, spor, scooter, commuter, trail, kros veya chopper seçeiblirsiniz. Ne alırsanız alın ilk aklınızda olacak o motoru bir öğrenme motoru olarak alsanız da kolayca geri satabileceğiniz bir model olsun. İkinci ve daha yüksek cc bir motora biraz para yatırımı olarak düşünün.

Honda, Kawasaki, yamaha, Vespa, KTM, Bajaj, Kuba, Mondial veya SYM markalarından bu konuda çok farklı model önerileri alabilirsiniz. Facebook gruplarında soru sormaktan çekinmeyin ve uygun olduğunu düşündüğünüz bir motoru ikinci el olarak gidip alın. Almadan önce işi bilen bir ustaya gidip gösterin.

Bir Cevap Yazın