200 cc – 300 cc arası motosiklet tavsiyeleri

En çok beğenilen, gündemde olan motosikletler arasında biraz değerlendirme yapalım ve özelliklerini yazalım istedik.

Yamaha R25 en çok beğenilen motosikletler arasında bir kaç problemden bahsediliyor ama bilirsiniz motosiklette biraz şans işi ama bu makinaların hepsi fabrika, şirket garantisi altındadır. Yağ pompası problemi var deniliyor ama hepsinde bu problem var denilemez. Garanti işlemleri içinde sorun çıkarsa yenisiyle değiştirilebilir ve serviste bu problem giderilebilir. Verimli bir motoru, gücü, yürürü olduğu bilinen bir gerçek ve yoldayken sizi yormayan bir makina. Duruşu, görünüşü mükemmel bir motosiklettir Yamaha R25, yalnız mavi modelinde çok satıldığı için biraz belediye veriyormuş hissi uyandırdı. Diğer renklerine yönelmekte fayda var.

Yamaha MT25 ise fenomen bir model ve naked, spor ve enduro karışımını bünyesinde toplayan bir motosiklet. Sportif ve çok yönlü karakter, dik sürüş pozisyonu ve kompakt boyutlarla bir araya gelerek bu naked hafif motosikleti yeni, deneyimli ve kendini geliştirmeye çalışan sürücüler için ideal tercih haline getiriyor. 249 cc paralel çift silindirli motorla çalışan ve kontrolü kolay şasiyle donatılan bu motosiklet, her türlü yola çıkmak için sabırsızlanmanızı sağlıyor.

2016-Yamaha-MT250-EU-Midnight-Black-Static-001
Kawasaki Z250SL tıpkı CBR 250R’de olduğu gibi sıvı-soğutmalı bir tek silindirli motor kullanmayı tercih eden Kawasaki bu sayede daha hafif ve kompakt bir motosiklet yaratmayı başarmış. Toplamda 151 kg gelen ağırlığıyla Ninja 250SL kendinden önceki modelden (Ninja 250R) 20 kg daha hafif ancak, elbette silindir sayısındaki azalma maksimum güce de yansıyarak 27 beygir gibi bir değer elde edilmesi anlamına geliyor. 300’lük Ninja’ya göre daha ufak ölçüdeki lastiklerin kullanıldığı yeni Ninja (100 ön – 130 arka) genel tasarım özellikleri ve düşük gidonuyla sunduğu sportif sürüş pozisyonuyla Ninja ailesinin bir üyesi… 300cc abisini aratmayacak bir modeldir.

Kawasaki Z300 –  Ninja 300 ile aynı olan şasi, yüksek gerilimli çelik parçalar, destek parçalar ve lastik ön takozlar gibi özelliklerden oluşur. Z serilerindeki diğer modeller gibi Z300 de ileri doğru minimalist kuyruk tasarım konsepti özelliğine sahiptir. Agresif far, kompakt grenaj, kaslı atletik gövde ve ince kuyruk tasarımı çok farklı bir siluet yaratıyor. Uzun yolculuk için düşünenler ön cam küçük olduğundan rüzgardan doğrudan etkilenebilir ve yorulabilir.


Benelli TNT25 – Türkiye piyasasına yeni girerek kendini diğer italyanlar arasında ve japonlar arasında kanıtlamaya çalışıyor. Full şekilde gelen motosiklet italyan tasarımının bir çok öğesini taşıyor. Servis ağı biraz zayıf olsa da giderek yaygınlaşıyor ve gelişiyor. 250cc motosiklet modelleri arasında full + full özellikleri ile dikkati çekiyor.


KTM Duke 200 görünüş şekli ile gönüllerde taht kuran bir model. Çok kullanıcısı var ve çok atak bir motosiklet. Alanların değiştirmek istemediği, adına klüpler kurduğu ve değiştirmek, satmak isteyenlerin kendi guruplarında sattıkları bir bağımlılık modeli. Yakıt verimliliğinden pek nasibini almamış bir model ama çok fazla yaktığını söylemek doğru olmaz, servis, bakım süreçleri için fiyatlar biraz pahalı ama değer mi evet değer.

 

Bir Cevap Yazın